Vingugaasiandur

Kuna vingugaas on lõhnatu, värvusetu ja maitsetu, siis ei ole suitsuandur võimeline seda tuvastama, sest suitsuandur läheb häiresse visuaalse suitsu peale. Tegemist on kahe täiesti erineva seadmega, mille tööpõhimõtted on erinevad. Seetõttu on vinguandur ainus seade, millega vingugaasi tuvastada.

1. jaanuarist 2018 on Eestis kohustuslik paigaldada vingugaasiandur kõikidesse eluruumidesse, milles asub korstnaga ühendatud gaasiseade. Eelkõige on sellisteks seadmeteks gaasil töötavad veesoojendid.
Ehkki vingugaasiandur on täna kohustuslik ainult gaasikütte olemasolul, siis on igal juhul mõistlik andur paigaldada kui Sinu kodus on kütteseadmeid (puuküttel ahi, kamin, pliit, katel jms), mis võivad ohtlikku vingugaasi tekitada.

Anduri paigaldamine on vabatahtlik siis, kui tehniliste abinõudega on välditud vingugaasi teke ja eluruumi sattumine, näiteks kui gaasiseadme põlemisõhk võetakse otse välisõhust ning põlemisgaasid juhitakse samuti otse selleks ettenähtud korstna kaudu välisõhku.

Paigalda vingugaasiandur kui sul on kodus:

  • Gaasiboiler
  • Korstnaga ühendatud gaasiseade
  • Puuküttega pliit/ahi/kamin/katel

Kui sul on kodus kasutusel ainsa gaasiseadmena gaasipliit ning ei ole ka tahkekütust kasutavat küttekollet, ei ole vingugaasianduri paigaldamine vajalik. Sellisel juhul võib kaaluda gaasianduri paigaldamist. Loe gaasianduri kohta SIIT.

Vingugaasi infolehte näed SIIT